Nasza Wieś Jutro - Stowarzyszenie Stary Dwór
Ankieta
Jak Tobie podoba się wygląd nowej strony ?Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
O Stowarzyszeniu
Stowarzyszenie Nasza Wieś Jutro powstało w 2004 roku w celu zaktywizowania ludności, wykorzystania energii tkwiącej w ludziach , poprawy życia, zmiany perspektyw dla młodzieży, zahamowania masowego odpływu ludności. Zrealizowaliśmy z powodzeniem kilka projektów dotyczących aktywizacji młodzieży, nawiązaliśmy wiele  kontaktów międzynarodowych.

W 2004, realizowaliśmy projekt współfinansowany przez Polską Fundacje im. Roberta Schumana: "XI Polskie Spotkania Europejskie" - festyn o zasięgu powiatowym, promowaliśmy UE. W ramach tego projektu zorganizowaliśmy punkt  informacyjny dla rolników.

Od czerwca 2004 do grudnia 2004 roku realizowaliśmy projekt w ramach programu "Młodzież: inicjatywy grupowe", współfinansowany przez Narodową Agencję Programu Młodzież. Tematem projektu była "Kronika multimedialna naszej wsi". Efektem projektu jest broszura zawierająca najdawniejszą historię naszej wsi, wspomnienia ludności, zdjęcia pamiątkowe.

Od października 2004 roku do maja 2005 roku realizowaliśmy projekt "Równać szanse 2004", współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży. Prowadzone były kursy dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym: językowy, komputerowy, przedsiębiorczość. Tworzyliśmy wystawę prac plastycznych, młodzież działała w klubie filmowym.

Stowarzyszenie było również uczestnikiem  programu  "Partner -  kompleksowe wsparcie organizacji pozarządowych" w okresie od lutego 2004 do grudnia 2005 roku, gdzie liderem była Fundacja Na Rzecz Collegium Polonicum. W ramach tego zadania informowaliśmy lokalne organizacje o możliwości finansowania działań z funduszy UE. Członkowie  stowarzyszenia uczestniczyli  w szkoleniach dotyczących funduszy strukturalnych, sposobów zarządzania organizacją.

Organizacja nasza od czerwca 2006 r. do marca 2007 r. realizowała projekt dofinansowany z Programu Polsko Amerykańskiej  Fundacji  Wolności (PAFW) Ogólnopolski Konkurs Grantowy „Równać Szanse 2006”. Nazwa projektu: „E-learning doda nam skrzydeł”. Projekt polegał na ułatwieniu młodzieży  wiejskiej dostępu do Internetu a tym samym dostępu do wiedzy. Samodzielnie zbudowaliśmy  sieć  internetową.

W latach 2008-2010 realizowaliśmy projekt  ponadnarodowy "Warsztaty rękodzielnictwa ludowego w Europie" w ramach programu Grundtvig, przy współpracy z 7 krajami europejskimi. Było to doświadczenie aktywizacji osób dorosłych przy współudziale partnerów europejskich. Nawiązaliśmy kontakty z organizacjami w Europie, które trwają do dziś. Zdobyliśmy doświadczenie realizacji zadań w środowisku wielokulturowym.

W roku 2012 podpisaliśmy umowę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na realizację projektu edukacyjnego międzynarodowego „Lubusko-Wileńska spartakiada”. Polegał on na aktywizowaniu poprzez sport młodzieży województwa lubuskiego i partnera polonijnego na Litwie. Wszystkie cele projektu zostały zrealizowane, a wartością dodaną są nawiązane kontakty i propozycje dalszej współpracy.

W roku 2012 członkowie stowarzyszenia brali udział w Forum Partnerskim organizowanym przez KIW w Warszawie. Nawiązaliśmy tam kontakty z partnerami w Szwecji i Niemczech  realizującymi projekty dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Powstała tam koncepcja realizacji projektu partnerskiego ponadnarodowego w województwie lubuskim.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,800
· Najnowszy użytkownik: Yerkes56913